Děláme SEO se specializací na linkbuilding

Lidé se nás často ptají, jaká je vlastně náplň naší práce. Proto jsme sepsali, co děláme, které faktory ovlivňujeme, a jak celá spolupráce funguje.

Primárně zvyšujeme návštěvnost z vyhledávačů. Neovlivňujeme tržby, konverzní poměr aj. Respektive je neovlivňujeme přímo.

Naše práce začíná u samotného webu klienta. Většinou nemá smysl dělat linkbuilding, pokud má web základní nedostatky v SEO. Typické jsou problémy s indexací a duplicitou obsahu. Tyto problémy brání vyhledávačům v dobrém vnímání webu. Jakýkoliv linkbuilding by na takovém webu byl méně efektivní až zcela zbytečný.  

Pokud spolu začneme spolupracovat, vždy napřed uděláme SEO audit s doporučením na nápravu chyb.

Jak probíhá spolupráce:

  1. SEO audit – dělá se vždy
  2. Definice person – na domluvě s klientem
  3. Analýza klíčových slov – na domluvě s klientem
  4. Analýza konkurence  – na domluvě s klientem
  5. Strategie linkbuildingu – dělá se vždy
  6. Linkbuilding – v návaznosti na strategii

Linkbuilding – jak to funguje

Nejedná se pouze o tvorbu odkazů, jak si mnoho lidí myslí. Linkbuilding je o navazování dlouhodobých spoluprací (propojování) s jinými weby.

Pro úspěšný linkbuilding je třeba vždy vytvořit strategii linkbuildingu. Pokud chcete využít naše služby, strategie bude jeden z prvních kroků, které uděláme.

Je linkbuilding vhodný i pro vás?

Tuto otázku si jistě pokládá mnohý vlastník webu. Linkbuilding není jednoduchý a je časově náročný. Minimální čas, aby práce byla vidět a měla smysl, je přibližně 15 h měsíčně. Spolupráci uzavíráme nejméně na rok, aby měl linkbuilding čas se projevit.

U menších klientů nabízíme pouze vytvoření strategie + konzultace. Aplikaci linkbuildingu si následně řeší klient sám dle pokynů ve strategii.

Kdy uvidíte výsledky?

On-page faktory – SEO (titulky, text, robots.txt a další parametry) – se projevují relativně brzo v řádech několika dnů až týdnů

Off-page faktory – linkbuilding – se projevují cca po půl roce (uvádím průměr, může se lišit)

Jsme na to dva

Sedíme v jedné kanceláři a klienty máme rozdělené. Nicméně, pokud má jeden z nás výpadek (nemoc, dovolená), ten druhý dokáže práci dokončit a klient by tím neměl být nijak zásadně ovlivněný.

Proč si nás vybrat?

Pracujeme/pracovali jsme na menších klientech (garol.cz), středních (svet-oken.cz, hypotecnikalkulacka.cz) ale i velkých (etravel.cz). Máme zkušenosti také s agenturami (numberone.cz). A spolupracujeme s těmi nejlepšími v oboru: Filip Podstavec.