Děláme SEO a link building

Lidé se nás často ptají, jaká je vlastně náplň naší práce. Proto jsme sepsali, co děláme, které faktory ovlivňujeme, a jak celá spolupráce funguje.

Primárně zvyšujeme návštěvnost z vyhledávačů. Neovlivňujeme tržby, konverzní poměr aj. Respektive je neovlivňujeme přímo.

Naše práce začíná u samotného webu klienta. Většinou nemá smysl dělat link building, pokud má web základní nedostatky v SEO. Typické jsou problémy s indexací a duplicitou obsahu. Tyto problémy brání vyhledávačům v dobrém vnímání webu. Jakýkoliv link building by na takovém webu byl méně efektivní až zcela zbytečný.  

Pokud spolu začneme spolupracovat, vždy napřed uděláme SEO audit s doporučením na nápravu chyb.

Jak probíhá spolupráce:

 1. SEO audit – dělá se vždy
 2. Definice person – na domluvě s klientem
 3. Analýza klíčových slov – na domluvě s klientem
 4. Analýza konkurence  – na domluvě s klientem
 5. Strategie link buildingu – dělá se vždy
 6. Link building – v návaznosti na strategii

SEO – optimalizace pro vyhledávače – jak to funguje?

Za pomocí SEO dosáhnete následujícího:

 • Lepší viditelnost: SEO pomáhá zvýšit viditelnost webových stránek ve výsledcích vyhledávačů, což vám umožňuje dosáhnout širšího publika.
 • Získáte tématickou návštěvnost na web: SEO může pomoci přilákat relevantní a kvalitní návštěvnost na váš web, což zvyšuje šance na konverze a prodeje.
 • Budování důvěryhodnosti a autority: SEO vám pomáhá s budováním důvěry a autority ve vašem odvětví, což má pozitivní vliv na vnímání zákazníků.
 • Konkurenční výhoda.
 • Zlepšení uživatelského zážitku: Správná SEO strategie může pomoci zlepšit uživatelský zážitek na webových stránkách, což zase zvyšuje pravděpodobnost opakovaných návštěv a konverzí – třeba rychlost webu, vhodné interní prolinkování, žádné 404ky (nefunkční stránky), aj. .
 • Růst organické návštěvnosti: SEO pomáhá získat organický (neplacený) provoz na webové stránky, což je dlouhodobě udržitelný a bezplatný zdroj návštěvnosti. A v době, kdy je PPC dražší než dříve se vám to vyplatí. PPC se samozřejmě do vaší strategie může také hodit.
 • Lepší porozumění cílovému trhu: SEO analýzy a výzkum klíčových slov umožňují klientům lépe porozumět svému cílovému trhu a jeho potřebám.
 • Návratnost investice: Investice do SEO může přinést dlouhodobé výsledky a vysokou návratnost investice v podobě zvýšeného provozu, konverzí a prodejů.
 • Lokální vyhledávání: Pro místní podniky je tzv. lokální SEO důležité pro získání místních zákazníků a zlepšení viditelnosti ve vyhledávačích.
 • Obchodní růst: Pomocí SEO mohou klienti dosáhnout obchodního růstu, zvýšit prodeje a expanzi svého podnikání.

SEO – má ještě stále smysl se ním zabývat?

Lidé se často ptají na tyto a otázky:

 • Má stále smysl řešit SEO i v dnešní době? Ano, má.
 • Změnilo se něco s příchodem AI/LLM pro SEO? Ne, nezměnilo.
 • Jaké SEO taktiky přinášejí v současnosti nejlepší výsledky? Těch je více. A záleží to i na konkrétním oboru a klientovi.
 • Nejsou jiné metody získávání návštěvnosti efektivnější? Můžou být, ale vždy záleží na konkrétní situaci.

To bylo jen pár otázek, které v poslední době dostáváme nebo čteme napříč internetem.

SEO není mrtvé. Je pravdou, že Seznam ztrácí své postavení na českém trhu s vyhledáváním. A je také pravdou, že Google zmenšuje míru viditelnosti přirozených výsledků vyhledávání. I to, že s příchodem velkých jazykových modelů (špatně označováno jako AI) nějaké změny jsou a budou. Ale podobně jako tu jsou stále obchody, vizitky, či jiné formy zviditelnění, tak i webové stránky tu stále jsou. Ale bez kvalitního SEO nebudou dostupné, indexovatelné a nalezitelné, což vás bude stát potencionální zákazníky či návštěvníky.

SEO patří neodmyslitelně do marketingového mixu. Je dobré s ním počítat a věnovat se mu.

Link building – jak to funguje

Nejedná se pouze o tvorbu odkazů, jak si mnoho lidí myslí. Link building je o navazování dlouhodobých spoluprací (propojování) s jinými weby.

Pro úspěšný link building je třeba vždy vytvořit strategii link buildingu. Pokud chcete využít naše služby, strategie bude jeden z prvních kroků, které uděláme.

Je link building vhodný i pro vás?

Tuto otázku si jistě pokládá mnohý vlastník webu. Link building není jednoduchý a je časově náročný. Minimální čas, aby práce byla vidět a měla smysl, je přibližně 15 h měsíčně. Spolupráci uzavíráme nejméně na rok, aby měl link building čas se projevit.

U menších klientů nabízíme pouze vytvoření strategie + konzultace. Aplikaci link buildingu si následně řeší klient sám dle pokynů ve strategii.

Kdy uvidíte výsledky?

On-page faktory – SEO (titulky, text, robots.txt a další parametry) – se projevují relativně brzo v řádech několika týdnů

Off-page faktory – link building – se projevují cca po půl roce (uvádím průměr, může se lišit)

Jsme na to dva

Sedíme v jedné kanceláři a klienty máme rozdělené. Nicméně, pokud má jeden z nás výpadek (nemoc, dovolená), ten druhý dokáže práci dokončit a klient by tím neměl být nijak zásadně ovlivněný.

Proč si nás vybrat?

Pracujeme/pracovali jsme na menších klientech (garol.cz), středních (svet-oken.cz, hypotecnikalkulacka.cz) ale i velkých (etravel.cz). Máme zkušenosti také s agenturami (numberone.cz). A spolupracujeme s těmi nejlepšími v oboru: Filip Podstavec.